Vrienden van Nij Smellinghe
Een échte vriend, de Stichting Vrienden van Nij Smellinghe
Speelgoed voor de kinderen in verschillende wachtkamers van onze poliklinieken, kunst aan de muur, jaarlijks meer dan 1.000 knuffels voor zieke kinderen, een fietslabyrint voor de polikliniek Fysiotherapie en iedere week verse bloemen in het Stiltecentrum. Dit zijn enkele voorzieningen die de Stichting Vrienden van Nij Smellinghe in het ziekenhuis jaarlijks financiert of eenmalig heeft betaald. Met deze projecten hoopt de stichting het bezoek aan het ziekenhuis voor patiënten en bezoekers aangenamer te maken.
In een ziekenhuis liggen is niet fijn. Je bent ziek, er is vaak veel onzekerheid en je wereld is veel kleiner. Op deze momenten tellen juist de extra’s. Maar voor deze materiële extra’s heeft het ziekenhuis vaak geen geld. Om deze reden is de Stichting Vrienden van Nij Smellinghe in 1973 opgericht. Dat de stichting nog steeds van deze tijd is, blijkt uit de vele aanvragen vanuit het ziekenhuis.
Doel Stichting Vrienden van Nij Smellinghe
De Stichting Vrienden van Nij Smellinghe heeft als doel het bezoek aan het ziekenhuis en/of het verblijf in het ziekenhuis voor patiënten en bezoekers aangenamer te maken. Dit doen zij door projecten en faciliteiten te realiseren die niet uit het reguliere ziekenhuisbudget betaald kunnen worden.
Financiering van voorzieningen en projecten
Jaarlijks realiseert de Stichting terugkerende voorzieningen en éénmalige projecten die niet uit het reguliere ziekenhuisbudget betaald kunnen worden. De financiering van deze voorzieningen wordt mogelijk gemaakt door donateurs, door eenmalige giften en legaten van, bijvoorbeeld, tevreden (ex-)patiënten. Naast de banktegoeden, zie financieel jaarverslag, heeft de Stichting geen andere bezittingen of schulden.Het bestuur geeft in haar jaar- en financieel verslag inzage in de omvang van deze bijdragen.
De Vrienden zoeken nieuwe vrienden
Voor veel van de aanvullende voorzieningen die door de Vrienden betaald worden, is ieder jaar geld nodig. Daarnaast zijn er nog steeds veel wensen, zoals vervanging en uitbreiding van speelgoed in diverse wachtkamers, een fietslabyrinth voor patiënten op de Intensive Care, puzzels voor patiënten van de verpleegafdeling Interne Geneeskunde en Oncologie en cadeautjes na onderzoek. Daarom zijn de Vrienden op zoek naar nieuwe Vrienden!